co to jest Santosza i dlaczego to robimy?

Santosza to jedna z zasad jogowej dyscypliny i oznacza samozadowolenie. 

Czyli pielęgnowanie w sobie zadowolenia, radości. 

Santosza zakłada, że z zadowolenia świadomości wypływa

najwyższe, nieprzewyższalne szczęście. 

W Santoszy zależy nam na Twoim relaksie i dobrym samopoczuciu.

Praktykujemy bez ciśnienia i autoagresji.

Z pełną uważnością dla Twojego oddechu oraz zakresów w ciele. 

W asanach szukamy wygody i nieskróconego oddechu. 

Praktykujemy też zachęcając do cierpliwości dla rozwoju Twojego ciała. 

Nauczyciele Santoszy

Marta Barwicz
Marta Barwicz

założycielka Santoszy Joginka od 10 lat. Praktykę jogi rozpoczęła w Chinach, potem w warszawskich szkołach jogi, na youtubie i podczas praktyki własnej w Indiach i na Sri Lance. Certyfikowany u źródła (w Indiach, Himalaya Yoga Valley 200h RYT) nauczyciel tradycyjnej hatha yogi. W praktyce jogi, Marta najbardziej skupia się na poszanowaniu granic w ciele, zaakceptowaniu ich. Praktykuje i naucza bez ciśnienia i autoagresji. Skupia się na pełnej uważności dla oddechu i zakresów.

Monia Maciejewska
Monia Maciejewska

fire yoga | flow yoga Certyfikowana nauczycielka jogi (RYT 200h YTTC). Swoją przygodę z jogą zaczęła w Australii, gdzie mieszkała i regularnie praktykowała jogę oraz śpiewanie mantr. Profesjonalną nauczycielką została podczas swojej podróży po Indiach, gdzie pod okiem Mahindera Prasad praktykowała tradycyjną hatha, ashtangę oraz vinyasa jogę. Po powrocie do Polski, bliżej zainteresowała się ajurwedą oraz holistycznym podejściem do zdrowia.

Asia Kołodziejak
Asia Kołodziejak

flow yoga Swoją przygodę z jogą rozpoczęła 5 lat temu od szkoły Iyengara. Nauczyło ją to budować pozycje od podstaw, cierpliwości w dążeniu do ideałów i skupiania się na drodze, jaką pokonuje ciało i umysł, a nie na osiągnięciu pozornego celu, jakim jest szybka nauka pozycji zaawansowanych. W 2016 roku pogłębiałała swoją praktykę na Bali, a w 2017 roku ukończyła kurs jogi ogólnej i podjęła decyzję, że joga pozostanie w jej życiu jako pasja, którą będę się dzielić z innymi. Z wykształcenia jes

Iga Kruk-Żurawska
Iga Kruk-Żurawska

feel good yoga | moon yoga Praktykuja ashtanga jogę od 2014 roku. Na początku joga miała być dla niej przede wszystkim remedium na problemy z kręgosłupem, ale szybko stała się czymś więcej. Stawanie na macie traktuje z jednej strony jako czas tylko dla siebie, z drugiej – jako swego rodzaju trening na resztę życia. Dzięki jodze uczy się cierpliwości i spokoju, zyskuje wiarę w swoje możliwości, ale też przekonanie, że należy być dla siebie wyrozumiałym i że czasem trzeba odpuścić.

Olga Guz
Olga Guz

fire yoga Projektantka z wykształcenia, joginka z potrzeby serca. Zaprzyjaźniona z ruchem – tańczyła, została instruktorką fitness, biegała, aż w końcu trafiła na jogę. Skończyła kurs Ashtanga Vinyasa Yogi u Basi Lipskiej Larsen i Mateusza Dekera, oraz 200h Hatha i Vinyasa jogi w szkole The Peacfull Warrior na Bali. Brała udział w warsztatach między innymi z Taylorem Huntem, Lea Perfetti i Tarikiem van Prehnem.

Marta Szostak
Marta Szostak

after work yoga Nauczycielka jogi i ruchu od 9 lat, obecnie eksplorująca funkcjonalne podejście do jogi i rolę mobilności w tej praktyce. Szuka połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku. Pierwszy kontakt z jogą miała na studiach ale dopiero w 2009 roku, kiedy trafiła na zajęcia ashtanga jogi na wiele lat właśnie ta metoda skradła jej serce. Kilka lat później ukończyła szkolenie nauczycielskie pod okiem Basi Lipskiej-Larsen.

Aram Jalilvand
Aram Jalilvand

samkhya vinyasa Aram started her yoga journey in 2013 while traveling the Himalayan mountains in Nepal. Since then yoga has become the golden thread of Aram’s life hence she decided to create the first and only yoga retreat centre in the magnificent nature of Iran, called ‘Yogi Tribe Holistic Centre’. She has practised several lineages of Hatha Yoga although she has originally dedicated her yoga practice to ASHTANGA VINYASA in the tradition of Sri K Pattabhi Jois.

Maciej Jaskólski
Maciej Jaskólski

fire yoga | flow yoga Maciej, certyfikowany nauczyciel Hatha / Vinyasa jogi od dłuższego czasu skupiający swoją uwagę na Ashtanga Jodze. Przed rozpoczęciem nauczania jogi przez kilka lat pracowałem w bankowości inwestycyjnej, a na pewnym etapie życia zakochałem się w jodze i tak mi już zostało. Nie wywodzę się z kręgów sportowych czy gimnastycznych. Nigdy nie stałem na jednej ręce, nigdy nie siedziałem w szpagacie. Po prostu pokazuję, że joga jest dla wszystkich.