co to jest Santosza i dlaczego to robimy?

Santosza to jedna z zasad jogowej dyscypliny i oznacza samozadowolenie. 

Czyli pielęgnowanie w sobie zadowolenia, radości. 

Santosza zakłada, że z zadowolenia świadomości wypływa

najwyższe, nieprzewyższalne szczęście. 

W Santoszy zależy nam na Twoim relaksie i dobrym samopoczuciu.

Praktykujemy bez ciśnienia i autoagresji.

Z pełną uważnością dla Twojego oddechu oraz zakresów w ciele. 

W asanach szukamy wygody i nieskróconego oddechu. 

Praktykujemy też zachęcając do cierpliwości dla rozwoju Twojego ciała. 

Nauczyciele Santoszy

Marta Barwicz
Marta Barwicz

założycielka Santoszy obecnie oczekuje przyjścia na świat Heleny.​ Jogę zaczęła praktykować 9 lat temu w Chinach. Certyfikowany nauczyciel tradycyjnej hatha jogi (RYT 200 hr TTC). Certyfikat nauczyciela jogi uzyskała w Indiach w Himalaya Yoga Valley pod okiem swojego nauczyciela Yogacharya Lalita Kumara. ​ Dla Marty największą wartością są uważność i szacunek wobec własnego ciała. Zawsze podczas zajęć sugeruje "nieciśnięcie". I czyste samozadowolenie (santoshę).

Monia Maciejewska
Monia Maciejewska

hatha flow obecnie w podróży życia Certyfikowana nauczycielka jogi (RYT 200h YTTC). Swoją przygodę z jogą zaczęła w Australii, gdzie mieszkała i regularnie praktykowała jogę oraz śpiewanie mantr. Profesjonalną nauczycielką została podczas swojej podróży po Indiach, gdzie pod okiem Mahindera Prasad praktykowała tradycyjną hatha, ashtangę oraz vinyasa jogę. Po powrocie do Polski, bliżej zainteresowała się ajurwedą oraz holistycznym podejściem do zdrowia.

Kasia Broniarek
Kasia Broniarek

hatha intense Kilka lat temu zakochała się w jodze, a od trzech z prawdziwą wzajemnością. Efektem tej relacji był kurs nauczycielski w szkole Himalaya Yoga Velley w Goa w Indiach (RYT 200H), który nie tylko dał jej pewność, że praktyka własna to coś co będzie kontynuować przynajmniej do osiemdziesiątki :), ale też silne poczucie, że chce uczyć i daje jej to prawdziwą satysfakcję.

Asia Kołodziejak
Asia Kołodziejak

hatha flow Swoją przygodę z jogą rozpoczęła 5 lat temu od szkoły Iyengara. Nauczyło ją to budować pozycje od podstaw, cierpliwości w dążeniu do ideałów i skupiania się na drodze, jaką pokonuje ciało i umysł, a nie na osiągnięciu pozornego celu, jakim jest szybka nauka pozycji zaawansowanych. W 2016 roku pogłębiałała swoją praktykę na Bali, a w 2017 roku ukończyła kurs jogi ogólnej i podjęła decyzję, że joga pozostanie w jej życiu jako pasja, którą będę się dzielić z innymi. Z wykształcenia jes

Emilka Zalewska
Emilka Zalewska

calligraphy health Emilia podczas swojej przygody z jogą praktykowała wiele różnych metod, między innymi Ashtanga Vinyasę, Yin Yogę oraz Stralę, ale na dłużej zatrzymała się dopiero przy nurcie Vinyasa Krama, w którym synchronizuje się ruch z oddechem w przemyślanych i stopniowo rozbudowywanych sekwencjach. Swój pierwszy kurs nauczycielski ukończyła u Basi Tworek, a następnie z silnymi podstawami i doświadczeniem w Vinyasa Kramie kontynuowała naukę jogi pod okiem Simona Borg-Olivier’a.

Iga Kruk-Żurawska
Iga Kruk-Żurawska

ashtanga | mysore Praktykuja ashtanga jogę od 2014 roku. Na początku joga miała być dla niej przede wszystkim remedium na problemy z kręgosłupem, ale szybko stała się czymś więcej. Stawanie na macie traktuje z jednej strony jako czas tylko dla siebie, z drugiej – jako swego rodzaju trening na resztę życia. Dzięki jodze uczy się cierpliwości i spokoju, zyskuje wiarę w swoje możliwości, ale też przekonanie, że należy być dla siebie wyrozumiałym i że czasem trzeba odpuścić.

Olga Guz
Olga Guz

joga na krzepę joga na fokus Projektantka z wykształcenia, joginka z potrzeby serca. Zaprzyjaźniona z ruchem – tańczyła, została instruktorką fitness, biegała, aż w końcu trafiła na jogę. Skończyła kurs Ashtanga Vinyasa Yogi u Basi Lipskiej Larsen i Mateusza Dekera, oraz 200h Hatha i Vinyasa jogi w szkole The Peacfull Warrior na Bali. Brała udział w warsztatach między innymi z Taylorem Huntem, Lea Perfetti i Tarikiem van Prehnem.

Marta Szostak
Marta Szostak

mobility flow Nauczycielka jogi i ruchu od 9 lat, obecnie eksplorująca funkcjonalne podejście do jogi i rolę mobilności w tej praktyce. Szuka połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku. Pierwszy kontakt z jogą miała na studiach ale dopiero w 2009 roku, kiedy trafiła na zajęcia ashtanga jogi na wiele lat właśnie ta metoda skradła jej serce. Kilka lat później ukończyła szkolenie nauczycielskie pod okiem Basi Lipskiej-Larsen.

Kasia Siekierda
Kasia Siekierda

joga dla początkujących Kasia jest nauczycielką jogi w nurcie Vinyasa Krama, którego podstawę stanowi synchronizacja ruchu z oddechem. Ukończyła kurs nauczycielski u Basi Tworek. Na jogę trafiła szukając relaksu - ciało po długiej pracy za biurkiem wołało o przyjemny ruch, a głowa potrzebowała wyciszenia. Praktyka jogi stała się dla niej sposobem na lepszą relację z ciałem i samą sobą, a także ciągłą nauką akceptacji.

Aram Jalilvand
Aram Jalilvand

samkhya vinyasa Aram started her yoga journey in 2013 while traveling the Himalayan mountains in Nepal. Since then yoga has become the golden thread of Aram’s life hence she decided to create the first and only yoga retreat centre in the magnificent nature of Iran, called ‘Yogi Tribe Holistic Centre’. She has practised several lineages of Hatha Yoga although she has originally dedicated her yoga practice to ASHTANGA VINYASA in the tradition of Sri K Pattabhi Jois.

Maciej Jaskólski
Maciej Jaskólski

hatha intense Maciej, certyfikowany nauczyciel Hatha / Vinyasa jogi od dłuższego czasu skupiający swoją uwagę na Ashtanga Jodze. Przed rozpoczęciem nauczania jogi przez kilka lat pracowałem w bankowości inwestycyjnej, a na pewnym etapie życia zakochałem się w jodze i tak mi już zostało. Nie wywodzę się z kręgów sportowych czy gimnastycznych. Nigdy nie stałem na jednej ręce, nigdy nie siedziałem w szpagacie. Po prostu pokazuję, że joga jest dla wszystkich.

Paula Radziszewska
Paula Radziszewska

yin yoga

dbają o Was przed zajęciami i po...

Kasia Lipińska
Kasia Lipińska

menedżerka Santoszy Kasia od samego początku wspiera Santoszę na frontdesku. W nowej przestrzeni Santoszy została ukrytą szefową, czyli menedżerką Santoszy. Gdy nie sprawuje pieczy nad Santoszową przestrzenią, studiuje kulturoznawstwo w ramach Indywidualnych Studiów Międzydziedzinowych. Tam zajmuje się analizą kultury współczesnej oraz zagadnieniami związanymi z rytuałami i widowiskami. W wolnym czasie, odpoczywając od codziennych obowiązków, zajmuje miejsce na widowni teatru dramatycznego.

Basia Gradowicz
Basia Gradowicz

frontmenka Santoszy Studiuje socjologię i antropologię na specjalizacji socjourbanistyka i w przyszłości chciałaby mieć wpływ na to, jak rozwija się nowoczesne miasto. Przez kilka lat pracowała jako baristka w Prochowni Żoliborz, więc zna się na kawach i ich różnych metodach parzenia (moja ulubiona to aeropress). Kocha podróżować, rok 2019 spędziła w Norwegii, natomiast ostatnie cztery miesiące w Kolumbii, ale miejsce do którego na pewno chce wrócić to Wietnam.

Antek Lisowski
Antek Lisowski

frontmen Santoszy Młody polski artysta, student wydziału malarstwa Warszawskiej ASP. Poza machaniem pędzlem, zajmuje się też rysowaniem komiksu i performancem. Od kilku lat związany z Buddyzmem zen, który stara się łączyć że swoją praktyką artystyczną. W wolnej chwili uwielbia grać w szachy, rzucać frisbee i słuchać audiobooków. W ramach pracy jest nauczycielem plastyki w liceum. Od niedawna jego uśmiech zagościł w Santoszy.